Nastavení MMS

Před tím, než budete moci přijímat a odesílat MMS zprávy, budete potřebovat nastavit MMS službu na vašem mobilním telefonu. Základní postup pro nastavení MMS spočívá ve dvou krocích:

  1. nastavení vašeho telefonu pro příjem a odesílání MMS
  2. aktivace služby MMS u vašeho operátora

Konkrétní postup nastavení a aktivace se liší v závislosti na mobilním operátorovi:

Nastavení MMS Telefónica O2

Pro nastavení telefonu je nejjednodušší nechat si zaslat nastavení přímo od mobilního operátora (umožňuje O2, Vodafone i T-Mobile). Zákazníci Telefóniky O2 mohou zdarma odeslat SMS ve tvaru "MMS" na číslo "999 555". Kód pro ověření nastavení je "1234". Přijaté nastavení následně uložte. V případě problému můžete využít návodu pro váš telefon, který naleznete na tech-zona O2.

Aktivovat službu je možné:

Vodafone MMS

Vodafone umožňuje nastavit telefon a aktivivat službu prostřednictvím internetové samoobsluhy. Po přihlášení stačí kliknout na "Moje služby" a následně na "Aktivace a nastavení služeb". Mezi uvedenými službami najděte "MMS" a klikněte na "aktivovat" (pokud není aktivní). Pro získání sms zprávy s nastavením pro váš telefon pak klikněte na tlačítko "Snadné nastavení". Po jeho stisknutí obdržíte SMS, kterou stačí následně uložit do telefonu.

T-Mobile MMS

Pro nastavení MMS ve vašem mobilu u T-Mobile zašlete zdarma SMS ve tvaru "KONFIG MMS vyrobceTyptelefonu" na číslo "4603". Místo textu vyrobceTyptelefonu uveďte název výrobce a číselné označení vašeho mobilního telefonu. Pokud máte telefon značky Nokia E52, zašlete SMS ve tvaru "KONFIG MMS NOKIAe52". Následně aktivujte službu MMS zasláním sms ve tvaru "MMS A" na číslo 4603.

pošlimms.cz

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich